Jak podłączyć telefon do telewizora? Sprawdź czy znasz te sposoby.

Jak podłączyć telefon do telewizora? Sprawdź czy znasz te sposoby.

W dzisiejszych czasach smartfon i telewizor to sprzęty, bez których wiele osób nie wyobraża sobie życia. Podłączenie telefonu do telewizora niesie za sobą szereg korzyści. Z jakich zatem opcji warto skorzystać? Jak dokonać takiego podłączenie?

Współpraca telefonu z telewizorem – z jakich opcji możemy korzystać?

Na początku należy zaznaczyć, iż nasz smartfon jest w stanie w pełni współpracować wyłącznie z telewizorem typu Smart. Taki telewizor, bowiem skutecznie odbiera i rozpoznaje dane, które znajdują się na smartfonie. Z jakich zatem funkcji możemy korzystać po podłączeniu telefonu do Smart TV? Popularną opcją jest np. oglądanie na ekranie telewizora zdjęć znajdujących się w galerii telefonu. Po podłączeniu telefonu do telewizora można również korzystać z aplikacji, które znajdują się w pamięci smarfona. To nie wszystko, chętnie stosowanym rozwiązaniem jest również granie na telewizorze w gry mobilne, w takim przypadku samo dowodzenie odbywa się na ekranie telefonu.

Jak podłączyć telefon do telewizora? Sprawdź czy znasz te sposoby.

Jak podłączyć telefon do telewizora?

Najprostszym i najczęściej stosowanym w dzisiejszych czasach rozwiązaniem jest bezprzewodowe podłączenie telefonu do telewizora za pomocą Wi-Fi Direct. Pamiętajmy, że aby sparować ze sobą te dwa urządzenia należy w każdym z nich w ustawieniach zaznaczyć widoczność. Telefon do telewizora możemy podłączyć również przy wykorzystaniu opcji bezprzewodowego wideo, wówczas należy skorzystać z odpowiedniego routera Wi-Fi. Jest to dość prosta czynność wystarczy, bowiem uruchomić w telefonie aplikację i przejść przez kreator połączenia. Jeżeli natomiast posiadamy starszy model Smart TV, który to nie obsługuje Wi-Fi to możemy skorzystać z klasycznego rozwiązania, czyli z podłączenia telefonu do telewizora za pomocą kabla HDMI. Aby podłączyć smartfon do Smart TV potrzebny nam będzie specjalny kabel HDMI – MHL. O czym warto pamiętać przed podłączeniem telefonu do telewizora? Przede wszystkim o naładowaniu smartfona i o usunięciu fotografii, których nie chcielibyśmy pokazywać innym np. podczas wspólnego oglądania zdjęć.

Podobne artykuły