Sztuczna inteligencja w codziennym życiu - czy też z niej korzystasz?

Sztuczna inteligencja w codziennym życiu - czy też z niej korzystasz?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że zdobywanie nowej wiedzy zawdzięczamy maszynom i urządzeniom. Większość z nich towarzyszy nam każdego dnia. Trudno wyobrazić sobie bez nich codzienne funkcjonowanie. Pora przyjrzeć się temu zagadnieniu i znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie w zakresie współczesnej technologii. Oczywiście korzystanie z powszechnych wynalazków nie jest złe, ponieważ zawdzięczamy im wiele umiejętności.

Sztuczna inteligencja w codziennym życiu - czy też z niej korzystasz?

Telefon – korzystanie ze sztucznej inteligencji

Najbardziej powszechnym urządzeniem jest oczywiście telefon. W dzisiejszych czasach trudno obyć się bez smartfona pod ręką. Sztuczną inteligencją w nich są choćby wyszukiwania głosowe. Najbardziej znanym jest Google Assistant. Funkcja rozpoznawania głosu umożliwia wydawanie jakichkolwiek poleceń. Jest to bardzo pomocne w codziennych czynnościach. Nie ma możliwości, by zapomnieć o spotkaniu, kontakcie z kimś z grona znajomych, czy rodziny. Takie rozwiązania pomagają nawet w określaniu swojej lokalizacji. To szczególnie pomocne, gdy znajdujemy się w nieznanej wcześniej okolicy.

Gdzie jeszcze można zaobserwować sztuczną inteligencję?

Sztuczna inteligencja jest także zauważalna w trakcie robienia zakupów online. Zapewne wiele osób spotkało się z tym, że przed dokonaniem zakupu, ukazują się propozycje poszczególnych produktów do wyboru. Odpowiedzialna za to technologia to nic innego, jak system polecający. Program zdobywa niezbędne dane i je analizuje, po czym sugeruje na tej podstawie kolejne produkty, które mogą się przydać. Systemy uczenia się są wdrożone także w skrzynki mailowe, systemy bankowe, telewizję oraz media społecznościowe. Przykładem mailowych technologii nauczania jest folder ze spamem. To odpowiedni program odpowiada za rozpoznawanie takich wiadomości. Kategoryzuje je i przyporządkowuje to folderu z takimi mailami. Najbardziej zauważalne działanie sztucznej inteligencji powinno się mimo wszystko odnajdywać między innymi na Facebooku. Portal pozwala na rozpoznawanie obrazów, które następnie poddawane są tagowaniu.

Podobne artykuły