Kampania mailingowa - czym jest, jak robić ją dobrze?

Kampania mailingowa - czym jest, jak robić ją dobrze?

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców chętnie decyduje się na e-mail marketing. Jest to, bowiem tania forma reklamy, która ponadto może przynieść naprawdę dobre efekty. Pamiętajmy jednak, że na powodzenie naszej kampanii mailingowej ogromny wpływ ma odpowiednio dobrana strategia jej przeprowadzenia.

Kampania mailingowa – co warto wiedzieć na jej temat?

E-mail marketing to popularny i chętnie stosowany kanał dotarcia do klientów. Dobrze przygotowana kampania mailingowa może okazać się znakomitym sposobem na przekonanie potencjalnych klientów do skorzystania z usług naszego przedsiębiorstwa. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach to głównie w Internecie wielu konsumentów poszukuje informacji o promocjach i nowościach. Należy przy tym dodać, że sprawdzanie skrzynki pocztowej jest dla wielu ludzi jedną z regularnie dokonywanych czynności. E-mail marketing ma, więc duży potencjał. Wysyłając wiadomości z newsletterami, katalogami sprzedażowymi z opisem najważniejszych produktów czy ogłoszeniami o jednorazowych akcjach, promocjach i wydarzeniach możemy zyskać naprawdę wiele. Pamiętajmy jednak, że bardzo ważne jest to, abyśmy właściwe określili grupę docelową. Duże znaczenie ma tu zwłaszcza segmentowanie i targetowanie. Warto również podkreślić, że kampanie mailingowe to także dobry sposób na budowanie pozytywnych relacji z klientem.

Kampania mailingowa - czym jest, jak robić ją dobrze?

Jak więc przygotować skuteczną kampanie mailingową?

Przygotowując kampanię mailingową dużą uwagę warto przyłożyć przede wszystkim do wyglądu wiadomości, którą otrzymają odbiorcy maili. Decydując się na wysyłanie maili do klientów musimy pamiętać o responsywnym designu, nie wiemy bowiem, na jakich urządzeniach zostaną odczytane nasze wiadomości. Kampania mailowa musi być dostosowana do potrzeb potencjalnych klientów. Jeżeli chodzi o wygląd maila to duże znaczenie ma także właściwie dobrany nagłówek. Powinien on nawiązywać do treści maila, a przy tym dobrze byłoby gdyby był oryginalny, tak aby wyróżniał się na tle innych wiadomości. Ważna jest również odpowiednio dobrana nazwa nadawcy. Aby zwiększyć szanse na otwarcie wiadomości warto podać nazwę realnej osoby. Na to czy nasza kampania zakończy się sukcesem ma wpływ także jakość bazy, jaką posiadamy, zatem o listę odbiorców należy dbać i dobrze nią zarządzać. O czym jeszcze warto pamiętać? Aby nasza wiadomość nie trafiła do spamu nie możemy umieścić w niej zbyt wielu treści reklamowych czy też dodawać do niej zbyt dużych załączników. Przekaz naszej wiadomości powinien być spersonalizowany, dobrze jest również postawić na minimalizm treści. Należy także zaznaczyć, że absolutnie każda kampania mailingowa powinna przejść test A/B i to najlepiej na różnego rodzaju urządzeniach. Warto również dodać, że w przypadku e-mail marketing wiele firm chętnie korzysta z nowoczesnych programów, które ułatwiają sprawne przeprowadzenie kampanii. Godnym uwagi narzędziem dostępnym na polskim rynku jest np. program Emailbidding, który ułatwia zarówno tworzenie kampanii mailowej, jak i właściwe zarządzanie daną kampanią.

Podobne artykuły